" /> El Bakımı İçin Güzellik Sırları | Pembe Bigudi
El Bakımı İçin Güzellik Sırları

El Bakımı İçin Güzellik Sırları

El bakımı için evde yapabileceğiniz günlük veya haftalık bakımlar, ellerinizin daha güzel görünmesini sağlar hemde daha geç yaşlanmasını sağlar. Sabun, deterjan, aşırı soğuk havalar ve aşırı sıcak havalar ellerinizi kurutur ve bakım yapılmazsa erken yaşlanmasına, kırışmasına sebep olur.

Kozmetik dünyası içinden alacağınız el bakım kremleri dışında evde kendiniz de el bakım maskeleri yapabilir, bazı bitkisel yağlarla düzenli olarak ellerinize masaj yapabilirsiniz. El lekeleri için özellikle çok etkili olan bitkisel yağlar, aynı zamanda el kuruluğunu da yok eder. Yalnız doğru yağları kullanmazsanız yan etkiler görebilirsiniz.
Örneğin zeytin yağ en iyi nemlendiricidir. Ancak, zeytin yağ ile ellerinize bakım yaparsanız, bir süre sonra eller üzerinde ince görünmez tüy kökleri beslenir ve ellerinizin üzerinde gözle görülür tüylenme başlar. Bu sebeple kullanacağınız bitkisel yağlar kıl köklerini beslemeyen yağlar olmalı. Ellerinizin güzelliği kadar tırnak bakımı da önemlidir.

El Bakımı için Tırnak Bakımı Şart!

Tırnaklarınızı sık sık kesmeli ve törpüleyerek güçlendirmelisiniz. Böylece çatlayan tırnaklar, kırılan tırnaklar gibi sorunlarınız olmaz. Oje kullanan biriyseniz sararmış tırnaklar ile karşılaşabilirsiniz. Bunu yok etmek için limon suyu ve bir miktar karbonatı karıştırıp, tırnaklarınızı ovabilirsiniz. Böyle beyaz tırnaklara kavuşabilirsiniz. Tırnak kenarından fırlayan etler el güzelliğini her zaman perdeler. Bu etleri sadece ucundan sık sık keserek el güzelliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

Manikürle bu etleri kesecek olursanız asla koparmayın ve kökünden kesmeyin zira bu ellerinizde mantara, iltihaba sebep olabilir. Kurmuş ve çatlamış eller için geceden ellerinize güllü vazelin sürüp eldiven giyer atarsanız sabaha yumuşacık ellerle uyanırsınız.

Kozmetik dünyasından alacağınız nemlendiriciler arasından seçim yaparken, ürünün arkasında yeşil renkli kutucuk olmasına dikkat edin. Bu o ürünün yüzde yüz bitkisel olduğuna işarettir ve doğal olarak hiç bir kimyasal içermez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status