" /> Dövme Alerjisi Nasıl Geçer ? | Pembe Bigudi
Dövme Alerjisi Nasıl Geçer ?

Dövme Alerjisi Nasıl Geçer ?

Dövme Alerjisi Nasıl Geçer ? İnsan vücudunun çeşitli, değişik maddelere karşı çok hassas bir bünyesi olur alerji gösterebilir. Bu alerjiler kişiden kişiye ve maddeden maddeye değişiklik gösterir.

Bu alerjik tepkilerden biri ise geçici dövmelere karşı olabiliyor. Bu alerjiler değişik sebeplerden kaynaklanmasının yanı sıra dövme yapıldıktan hemen sonra gösterilebileceği gibi yıllar sonrada değişik alerjiler gösterebilir. Peki bu durumda bizler dövme yaparken, tüm bu alerjileri nasıl dikkate almalıyız ne gibi önlemler almalıyız.

Gelin şimdi hep beraber bunlara bir bakalım.

Vücudumuz üzerinde bulunan dövmelere karşı alerjisini daha çok kalıcı dövmeler üzerinde refleksif olarak tepki gösterebiliyor. Kalıcı dövmelere karşı alerjisi deri altına dövme yapılırken işlenen pigmentlerden kaynaklanabilir. En fazla kırmızı ve sarı renkteki pigmentler kalıcı dövme yapan kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olurlar. Bu alerjiler, dövmenin sarı yada kırmızı yapıldığı yerlerde bölgesel kabarıklıklar meydana getirir. Bunun yanı sıra kalıcı dövme yapılan yerlerde sürekli bir kaşınma meydana getirebilir. Bu şekilde baş gösteren alerjik reaksiyonlarda öncelikli olarak ”Aloevera” içerikli kremlerin kullanılması veya ve vücut üzerindeki kalıcı dövmeye direk uygulanması alerji adına fayda gösterecektir. Reçeteli satılan bazı krem ve ilaçlarda alerjinin geçmesi için kullanılabilir. Eğer tüm bunları yaptıktan sonra alerjiniz geçmez ise veya çok daha ciddi bir şekilde artış gösterirse bu durumda alerjik reaksiyona sebep olan kalıcı dövmenin sildirilmesi gerekebilir.

Vücut üzerine yapılan kalıcı dövmelere vücudumuzun gösterdiği alerjilere sebep olan bir diğer etken ise dövme yapılırken kullanılan iğnelerin ucu veya dövme yapıldıktan sonra cilde sürülen kremlerdir. Bunun yanında yapılan dövme yıkanırken kullanılan su bile kalıcı dövme alerjisi oluşturabilir. Bu durumlarda ise yine ”Aloevera” içerikli kremler kullanmak gerekli. Daha ciddi durumlarda doktor tavsiyesi almak her zaman en iyi sonuçları size verecektir.

Bazı durumlarda ise kalıcı dövme yapan kişilerin hava sıcaklığı veya nem oranı gibi faktörler kalıcı dövme yapılan bölgede yine kabarıklık kızarıklık ve deri döküntüsü gibi alerjik durumlar görülmesine sebep olabilir. Eğer alerji kışın gerçekleşiyorsa, bu durum cildin kurumasından kaynaklanıyor olabilir. Cilt bakım kremleri ile cildin ve özellikle kalıcı dövme yapılan yerin nemli tutulması gerekmektedir. Yaz aylarında ise kalıcı dövmenin bulunduğu yerlerin doğrudan Güneş Işınları altında uzun süre bekletmemek gerekli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Samsun merkezden ben Armagan Inanc. Merhabalar web siten süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım 12-04-2018 12:34:45

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status