" /> Doğru Oturmayı Öğrenin! | Pembe Bigudi
Doğru Oturmayı Öğrenin!

Doğru Oturmayı Öğrenin!

Doğru Oturmayı Öğrenin!  Şimdi dikkat edin. Çünkü muhtemelen dikkatsiz ve gevşekçe,başınızı sarkıtarak oturyorsunuz.

Rahat oturyormusunuz?

Şunu deneyin : Sandalyenize oturun, dirseklerinizi masanın üzerine dayayın ve yüzünüzü ellerinizin arasına alarak dinlendirin. Büyük ihtimalle haftada beş gün, günde sekiz saat oturduğunuz şekil bu. Rahat olabilir; fakat bu duruş, yüzünüzü çekip cildiniz gevşeterek gıdı oluşmasına yola açacak şeklide çenedeki çizgilerin artmasına, gerdan etrafında sarkmasına katkıda bulunur. Laptopla veya ekrana bakarak çalıştığınızdan ense kaslarınız sürekli başınızı eğik tuttuğunuz için kısalır, bu da gıdının katlanmasına sebep olur. Bu yüzden iskemlenizi alçaltın, böylece kollarınız dinlenir. Sizde ekrana daha düz bakar konumda olur ve yaşlanma eğilimini azaltırsınız.

Diğer adım, masanız. Bilgisayarla başlıyoruz. E postaları kontrol ederken yaşlanmayı hızlandırdığına inanılan serbest radikaller, sizi bonbardımana tutuyor. Bundan kaçış yok; hatta bazılarından fayda bile sağlayabilirsiniz. Çok şükür ki, yaprakları toksinleri absorbe ederek bu etkiyi azaltan yeşil bitkileri çoktan masanıza koydunuz.

Yeni yapılan bir araştırmaya göre saatte 3.6 kere yüzümüze dokunuyoruz. Bu ekstra kir, ciltte ilthaplı sivilcelerin öncüsü. Bu yüzden ellerinizin temizliğine, bilgisayar klavyenizin ve de telefonunuzun temizliğine dikkat edin, yüzünüzle çok oynamayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

16 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status