" /> Doğal Makyajla Sivilce İzleri Nasıl Giderilir? | Pembe Bigudi
Doğal Makyajla Sivilce İzleri Nasıl Giderilir?

Doğal Makyajla Sivilce İzleri Nasıl Giderilir?

Cilt sorunları malesef dönem dönem hepimiz için sorun olmuştur. Bazı cilt sorunları da kalıcı olabilir. Örneğin ergenlik çağından kalma sivilce lekeleri, güneş yanıkları, yaşlılık lekeleri, çiller. Ama bunlar içinde en can sıkıcı olan sivilcelerdir. Özellikle ergenlik döneminde. Aslında doğru makyaj teknikleri ile sivilceleri kamufle edebiliriz. İster gece makyajı olsun, ister gündüz makyajı olsun yapacağınız doğal makyaj teknikleri ile sivilce izlerini tamamen gizleyebilirsiniz.

Kozmetik dünyasında bir çok kapatıcılar sivilce izlerini gizlemeye yetiyor. Ancak doğru rengi tutturmanız bu aşamada çok önemli. Örneğin asla ten renginizden daha açık renk bir fondöten, pudra veya kapatıcı kullanmamalısınız. Bu hem sivilce lekerini daha belirgin hale getirir hemde yüzünüzle boynunuz arasında ciddi bir renk farkı yaratır. Böylece ortaya hiç de doğal olmayan kötü bir makyaj çıkar. Bunu önlemek için öncelikle ten renginizden bir ton koyu makyaj malzemeleri yani fondöten, pudra veya kapatıcı kullanmalısınız. Doğal makyajla yapacağınız ufak detaylar gün içinde yüzünüzde hiç sivilce izi olmadan, son derece hafif bir makyajla gezmenizi sağlar.

Doğal Makyajla Sivilce İzleri Nasıl Giderilir?

Cildinizi öncelikle iyice temizleyin ve bir nemlendirici sürüp 10 dakika cildin nemlendiriciyi emmesini bekleyin. Temiz ve nemlenmiş bir cilde doğal makyaj yaparsanız, makyajınızın kalıcılık süresi uzar. Ardından önce parmak ucunuzla fondöteni yüzünüzde bir kaç noktaya dokundurun. Hemen ardından makyaj süngeri ile fondöteni çene altınıza kadar yavaşça dağırarak muntazam ve eşit şekilde sürün. Hemen ardından kapatıcıyı bütün yüzünüze noktalar halinde sürün ve dağıtıp, hemen akabinde sadece sivilce izlerinin olduğu yerlere ikinci kat kapatıcıyı sürün ve eşit olarak dağıtın. Son olarak da mat bir pudra ile üzerinden geçerek doğal makyajı tamamlayın. Bu şekilde yapacağınız bir makyaj ile hem doğal makyaj elde etmiş olursunuz, hem sivilce izleri tamamen kapatılır hemde saatlerce akmayan bir makyaja sahip olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status