" /> Doğal Makyaj Teknikleri Nelerdir | Pembe Bigudi
Doğal Makyaj Teknikleri Nelerdir

Doğal Makyaj Teknikleri Nelerdir

Doğal Makyaj Teknikleri Nelerdir?Doğal makyaj; kişinin yüzünde makyaj olduğu halde yokmuş gibi görünen ve doğal bir güzellik sunan bir makyaj türüdür. Günümüzde makyaj dahil her şey de doğallık ve sadeliğin trend olduğu ise bir gerçektir. Doğal makyajın kişiye sunduğu en büyük avantaj ise kişinin “makyaj güzeli” ile etiketlenmemesini sağlamasının yanında kişiye doğal bir güzellik sunmasıdır. Siz de doğal makyajın tekniklerini öğrenerek, son yılların trendini kolaylıkla yakalayabilirsiniz. İşte doğal makyaj teknikleri…

Gülben Ergen gibi ünlü isimlerin de yoğunlukla kullandığı doğal makyaj teknikleri arasında ilk sırada kişinin kendi yüz tipini ve cilt rengini iyi tanıması gelmektedir.

Yüz Tipi ve Cilt Rengine Uygun Makyaj Yapma

Eğer doğal görünümlü bir makyaj yapmak istiyorsanız, seçtiğiniz fondöten rengi mutlaka cilt renginize uygun olmalıdır. Fondöten tonu cilt renginizle aynı ya da en fazla bir ton açık olmalıdır. Ayrıca kişi yüz şekline göre makyaj yapması gerektiğini unutmamalıdır. Fondöten renkleri, sürülen bölgeler, allık sürüm şekli yüz kusurlarını örterek sizin daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Cilt Temizliği Ve Nemlendirme

Doğal makyaj yapmadan önce kişi her zaman cilt temizliğine büyük önem vermelidir. Cildinin günlük temizliğini düzenli olarak yapan kişinin cildi sağlıklı olacağı için ağır fondöten ve kapatıcılar kullanmak zorunda kalmayacaktır. Aynı zamanda kişi makyaj öncesi mutlaka cilt tipine uygun nemlendirici ile cildini nemlendirmelidir. Bu makyajın kusmaması ve doğal görünmesi açısından son derece önemlidir.

Far Ve Ruj Rengi

Son olarak göz makyajında far genellikle kullanılmamaktadır. Eyeliner ve rimel yeterli olacaktır. Ancak kişi far kullanmak istiyorsa da ten renklerinde farlar kullanmalıdır. Ruj seçimini ise kişi mat ve pastel tonlardan yana kullanmalıdır. Aynı zamanda makyaj malzemelerinin kaliteli ürünlerden seçilmesi de makyajın, doğal görünmesinde son derece etkili olduğu bilinmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status