" /> Diyeti bozmamak için ne yapmalıyım? | Pembe Bigudi
Diyeti bozmamak için ne yapmalıyım?

Diyeti bozmamak için ne yapmalıyım?

Diyeti bozmamak için ne yapmalıyım? Pazartesi günü diyete başlayıp öğleden sonra bozmaktan sıkıldın mı? Sen de kilo verenlerin mutluluğunu yaşamak istiyorsun, değil mi? O halde, sana özel diyeti bozmamak için tavsiyelerimi hemen oku ve uygulamaya başla! Göreceksin, bu defa diyeti bozmadan hayalindeki vücuda kavuşacaksın!

Hemen bir defter alıp yazmaya başla!

Kilo vermek için alışkanlıklarını ve şuuraltı kodlarını değiştirmen icap ediyor. Bunu sağlamanın en iyi yolu ise, sabah ve akşam yazmaktır. Kendine hemen bir defter ve kalem alıp zayıflamanın sana vereceği mutluluğu, o gün yediklerini, spor yapmanın faydalarını yaz. Günde iki satır bile yazsan, kilo vermeyi beyninde bitirmeye yardımcı olacaktır.

Kendine karşı her zaman dürüst ol!

şişman insanlarla konuştuğumda yeterli su içtiklerini, yürüdüklerini, iyi beslendiklerini söylüyorlar fakat hala fazla kiloları var! Haydi ama kendine karşı dürüst ol, gerçekten bildiklerini yapıyor musun? Bugün kaç bardak su içtin, yiyeceklerden sonra 10 dakika yürüdün mü, bu hafta kaç kez spor yaptın? Kendini kandırabilirsin ama yağlarını kandıramazsın! Hiçkimse yalancılıktan hoşlanmaz, bunu neden kendine yapıyorsun?

Ergonomik zekanı hemen devreye sok!

Zayıflamanın temelinde ergonomik zekayı kullanmak vardır. Dışarıdasın ve karnın acıktı diyelim, ne yaparsın? Hemen bir büfeye girip basar veya dürüm mü alırsın? İşte orada dur! Yapman gereken bir markete girip bir kutu ayran ve avuç içi kadar kuruyemiş almak olmalıdır. Gece karnın acıkırsa bir bardak tarçınlı süt içip açlığını bastırabilir ve ayda 4 kiloya kadar yağdan verebilirsin. Kahvaltı meydana getirmeye vaktin yoksa, geceden tam buğday veya çavdar ekmeğine sandviç hazırlayıp sabah yiyebilirsin.

Düzenli ve programlı olmak zorundasın!

Düğüne veya özel bir davete katılacağın zaman günler öncesinden ne giyeceğini düşünüyorsun, değil mi? Peki, bunu beslenmen için yapıyor musun? Örneğin, ara öğünlerde yiyecek için kuruyemiş veya meyvelerin hazır mı? Haftalık beslenme programın var mı? Zor zamanlar için çantanda sağlıklı atıştırmalıklar taşıyor musun? Kilo vermek için düzenli ve programlı olmak zorundasın!

Hamama girip terlemezsen temizlenemezsin!

Çok güzel bir atasözümüz var: “Hamama giren terler!” şayet terlediğin için hamamdan kaçarsan, temizlenemezsin. Hatta uçurumım yamalak yıkandırılmış olduğun için önceki halinden daha kötü olursun. Bunun diyetle ne ilgisi var? Şunu kabul etmelisin: Kilo vermek emek, çaba ve sabır gerektirir. Hiçkimse kolayca zayıflayamaz, acı çekmeden başaramaz! Diyete başladıysan önünde engeller olacağını, canının zararlı yiyecekler çekeceğini bilmelisin. Ve bu engelleri aşmak için dua etmenin gücünden yararlanabilirsin. O tehlikeli an ulaştığında ‘allah’ım bu zor durumu aşmak için bana yardım eder misin?’ dersen, tanrı ve melekleri sana yardıma koşacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status