" /> Diyet Yaptığım Halde Kilo Veremiyorum? | Pembe Bigudi
Diyet Yaptığım Halde Kilo Veremiyorum?

Diyet Yaptığım Halde Kilo Veremiyorum?

Diyet Yaptığım Halde Kilo Veremiyorum? Eğer bu sorunun cevabını arıyorsanız yazımızı baştan sona doğru okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Düşük karbonhidratlı bir diyet yapmanıza rağmen kilo veremiyor musunuz? Aslına bakarsanız bu oldukça yaygın bir durum ve düşük karbonhidrat diyetleri pek çok kişi için işe yarasa da, kimisi için ters tepebiliyor ya da bir süre işe yarayıp, daha sonra etkisini kaybedebiliyor.

Neden diyet yapmanıza rağmen kilo veremediğinizi anlatmadan önce, düşük karbonhidratlı diyetlerin özelliklerine göz atalım;

* Düşük karbonhidrat diyetleri kan şekeri ve insulin yükselmelerini minimize eder.

* Düşük karbonhidrat diyetler HDL’yi, yani iyi kolesterolleri yükseltir.

* Bu tip diyetler doğrudan şekersiz ya da az şekerlidir, dolayısıyla herkes için iyidir.

* Böbrek üzerinde hernagi bir yan etkileri yoktur.

Hala yağ alıyor olabilirsiniz

Belki farkında değilsiniz ama karbonhidratsız diyet yaptığınızı zannederken dahi fazlasıyla yağ alıyor olabilirsiniz. Pek çok kişi diyet esnasında farkında olmadan ekstra yağ alımı yapıyor, dolayısıyla kalori artıyor. Tabii ki tüm bunlar yakılmadığı takdirde de vücutta kalıp kilo kaybetmenizi engelliyor.

Dolayısıyla, bir süreliğine özel yemekler arayışına girmeyin ve ağız tadınızdan ödün verin.

Karbonhidrat sandığınız kadar düşük olmayabilir

Diyet esnasında kendinize şu iki soruyu devamlı sorun;

– Diyetim nasıl gidiyor?

– Dün ne yedim?

Eğer her ikisine de devamlı olumlu yanıt veremiyorsanız sıkıntı var demektir. Eğer her gün için bir bahane üretip sağlıksız ve yüksek karbonhidratlı yiyecekler tüketiyorsanız, çeki düzen vermeniz gerekiyor. Çünkü etkili bir düşük karbonhidrat diyeti süreklilik ister.

Diyet ve egzersiz uyumlu olmayabilir

Crossfit, Alpha, P90X ya da diğer yüksek yoğunluklu antrenman programları glikojen gereksinimi duyarlar. Çok düşük karbonhidrat aldığınız bir diyetle yüksek yoğunluklu egzersiz programlarını bir araya getirmek iyi değildir ve zaman içinde sizi bitkin düşürür, performansınız da azalıt.

Düşük karbonhidratlı diyetler daha çok hafif egzersizlerle, aerobik ve kardiyo çalışmalarıyla beraber iyi giderler. Dolayısıyla size tavsiyemiz, karbonhidrat almadığınız diyetlerde spor programınızı buna göre ayarlayın ve vücudunuzu fazla yormayın. Aksi takdirde hem bir kazanım elde edemeyeceksiniz, hem de vücudunuz zarar görecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status