" /> Diyet Yaparken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Besinler Nelerdir ? | Pembe Bigudi
Diyet Yaparken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Besinler Nelerdir ?

Diyet Yaparken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Besinler Nelerdir ?

Diyet Yaparken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Besinler

Diyet yapmak, özellikle de kadınlarda bir gereklilik durumu haline gelmiştir. Bunun en büyük sebebi ise tükettiğimiz yiyeceklerin doğal olmamasıdır. Organik ve hazır yiyecek tüketimini oldukça arttırdığımızdan da kaynaklanabilmektedir. Hareketsiz bir yaşam, sporsuz bir yaşam ve geçirdiğimiz yoğun stres gibi koşulların etkisi ile düzenli beslenme, metabolizmamıza uygun bir diyet programı uygulamak son zamanlarda gündemdedir. Diyet yapmaya başladığımızda tüketilmesi gerekli olan besinleri bildiğimiz halde, tüketilmemesi gerektiği besinleri de göz ardı edip bilmemekteyiz. Ve bunun üstünde de çok fazla durmamaktayız.

Tuz, Şeker ve Hamur İşleri

Diyete başlamış kişiler için yasaklı besinlerin başında olarak önde gelen tuz, şeker ve hamur işi yer almaktadır. Bu besinler diyetinizin boş yere ve çöpe gitmesine neden olan besinlerdir. Ama kesinlikle bir miktar tuz vücudumuz için gereklidir. Bu sebeplen yaptığımız yemeklere bir miktarcık tuz eklemekte sorun oluşmamaktadır. Bununla birlikte tüketmeyi sevdiğimiz hamur işi kesinlikle diyet yaparken önerilmeyen besinlerden biridir. Bu durumda, yiyebileceğiniz bu besinlerin bulunduğu ortamlarda kesinlik pastane vb.. gibi ortamlarda bulunmamak gereklidir. Malum insan her zaman bir defadan ne çıkar psikolojisinde olmaktadır.

akdeniz-diyeti

Yaptığınız Yemekleri Zeytin Yağı İle Yapın

Diyet yapan kişilerin tüketmemesi gereken bir diğer besinde, ayçiçeği yağı benzeri ürünlerdir. Bu besinler yemeklerimizde sık sık kullandığımız besinlerdir ve dikkat edilmesi gereklidir. Pişirdiğiniz yemeklerinizi ayçiçek veya mısır yağı yerine uygun olan zeytinyağı ile yapmalısınız ki hem de sindirim ve boşaltım sistemimiz için faydalı olsun hemde yapmış olduğunuz diyetinize herhangi bir zarar vermesin.

Diyet Yaparken Ne Kadar Meyve Tüketilmeli? İstediğimiz Kadar Meyve Tüketebilir miyiz?

 

Diyete başlayan kişiler arasında yanlış olarak bilinenler listesinde olan, gün arasında oldukça bol bir miktarda tüketilen meyveler yer almaktadır. Diyet yaparken gün içinde kesinlikle tabak tabak, adeta tıka basa doyacak şekilde diyerek meyve tüketmek olumsuz bir davranıştır ve diyetinize olumsuz etki edecektir. Diyette olduğumuz zaman özellikle yüksek miktarda enerji verici meyvelerin oldukça fazla yani bolca tüketilmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Buna sebeplen meyvelerin şeker içerdiklerini unutmamak lazım. Diyette iken meyve tüketimi ara öğünleriniz için az olacak şekilde 1-2 tanedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

12 yorum

  1. hasan mercan Diyet Yaparken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Besinler Nelerdir ? Selam herkese sayfa vallaha mükemmel, twitter da paylaştım

  2. Asa BayatSultan Yerlikaya Diyet Yaparken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Besinler Nelerdir ? yönetici çok güzel.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status