" /> Dar Pantolon Giymenin Zararları | Pembe Bigudi
Dar Pantolon Giymenin Zararları

Dar Pantolon Giymenin Zararları

Dar Pantolon Giymenin Zararları olduğunu Sürekli  bilinmesine rağmen kadınlar hatta son zamanlar da erkekler de dar kesim pantolon giyiyor. Fakat dar kesim pantolonlar hem kadın hem de erkeklere önemli sorunlar açabiliyor ve hastalıklara sebep olabiliyor.

Kadınlar da erkekler de dar pantolonları severek giyiyorlar. Ancak kadınlarda selülite, erkeklerde ise kısırlığa sebep olmakta.

Son günlerde moda olan dar giysiler sağlık açısından insanları olumsuz etkilemekte. Dar giysi giyen insanlar kısırlık, selülit, varis, dolaşım sorunları, sinir sıkışmaları, reflü, genital bölgede enfeksiyon gibi pek çok rahatsızlığa yakalanabiliyor.

Selülit Yapıyor

Kadınlarda damarlar baskı altında kalıyor ve damar duvarları hasar görüyor. Bu yüzden de varis ve genital bölgede problemler ortaya çıkabiliyor. Özellikle kokulu vajinal enfeksiyonları ve idrar kesesi iltihabı gibi enfeksiyonlara sebep olabilir.

Dar Giysi ve Pantolon Giyme Sonucu Oluşan Rahatsızlıklar

Reflü ve gastrit gibi hastalıklar oluşabilir.

Bağırsak problemlerine sebep olabilir.

Bağırsakların az çalışması ve kabızlık oluşması sorunu olabilir.

Aniden yaşanan baygınlıklar oluşabilir.

Nefes alma bozuklukları, diyaframdan soluk alıp verememe gibi sorunlar oluşabilir.

Selülite sebep olur.

Gebelerde (Hamilelikte) Dar Pantolon Giyilmesi

Hamilelerde dar pantolon giymenin bazı zararları vardır. Dar giyinen hamilelerde bebek gelişim sorunlarına bağlı olarak bebeğin hareketleri sınırlandırılır ve anne adayı yetersiz oksijen solumasına sebep olabilir.

Hamilelik süresince ilk üç ayda normal kıyafetler yani eski kıyafetler giyilebilir ancak 3. Aydan sonra bebek gelişimine uygun yer imkanı tanıyacak geniş kıyafetler giyilmelidir.

Erkeklerin Dar Pantolon ve Dar İç Çamaşırları Giymesi Kısırlık Yapar mı?

Erkeklerde dar pantolon ve dar iç çamaşırı giyilmesi sonucunda erkek üreme organları yani yumurtalıklar yukarıya kayabilir ve testislerin sıcaklıkları yükselebilir. Bunun sonucunda da testislerdeki üreme hücrelerinin kalitesi, hareketi, sayısı ve şekilleri ile ilgili sorunlar oluşabilir. Bunlar da erkeğin kısır kalmasına sebep olabilir. Son zamanlarda erkek kısırlığı giderek yaygınlaştı. Bunun sebeplerinden birisi ise dar çamaşır giymeye bağlı olarak üreme hücrelerinin kalitesinin ciddi ölçüde bozulmasıdır. Kısırlığa yakalanmamak için dar pantolon ve dar iç çamaşırı giymekten kaçınılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status