" /> Daha genç görünmek için: Göz çevresi estetiği | Pembe Bigudi
Daha genç görünmek için: Göz çevresi estetiği

Daha genç görünmek için: Göz çevresi estetiği

Daha genç görünmek için: Göz çevresi estetiği Yüz estetiği dendiğinde akla ilk gelen bölge, göz çevresi oluyor. Yüzün en ilgi çekici yeri olan gözler, yoğun iş temposu ve yorucu şehir hayatı derken daha ihtiyar ve bitkin bir görünüme neden olabiliyor. Göz kapağı sarkması, kaz ayağı çizgileri, göz altı torbaları ve göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar yaşınızı ele vermesin istiyorsanız göz estetiği size göre. Peki, göz etrafına yapılacak uygulamaların görme kalitesini etkilemesini istemiyorsanız uzman doktorlar açısından yapılması gerektiğini biliyor muydunuz?

Yüzünüzün kaybolan canlılığını göz estetiğiyle yapılacak birkaç ufak dokunuşla geri kazanmanız mümkün. Yaş geliştikçe göz çevresindeki kas ve deri dokusu yerçekimiyle aşağı doğru sarkar. Bu hal göz etrafındaki yağ dokusunun fıtıklaşması ve gözün önündeki yağı tutan dayanıklı yapının gevşemesine neden olur. Göz ve göz etrafına yapılacak ufak estetik ve fonksiyonel operasyonlar ile bu problemlerden kurtulmak mümkündür.

Hastalara en sık uygulanan estetik operasyonların başında; göz kapağı estetiği, üst kapak düşüklüğü ameliyatları, göz çevresi botoksu ve göz kapağı şekil bozukluklarının yaklaştığını ifade eden Dünyagöz Etiler’den Op. Dr. İskender Alkın Solmaz, “Kapak düşüklükleri doğuştan olabilir ya da ileri yaşlarda oluşabilir. Görmeyi ve görme alanını etkilediği için düzeltilmesi gerekir.

Göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı tekniği ile kaldırılır. Çocuklarda göz tembelliğine neden olan kapak düşüklükleri yani ptozisin düzeltilmesi çok önemlidir. Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları, göz kapağı urları gibi hastalıkların tedavileri yapılır. Bunun yanı sıra kaz ayağı bölgesi, burun kökü, alın çizgileri kırışıklık tedavisi, kaş kaldırma ve şekillendirme botoks yöntemleri de gerekiyorsa hastaya uygulanabilir.

Botoks ile 15 dakikada tüm bu problemlerden kurtulmak mümkündür. Ancak kullanılacak malzemelerin kalitesi de başarıyı bir o kadar artırır. Gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki hatta kaştaki sarkma gibi problemler ise göz kapağı ve kaş estetiği ile rahat rahat çözümlenebilir. Burada önemli olan husus ise sadece estetikle kalmayıp hastanın hem fonksiyonel hem de estetik görünümünü hastaya kazandırabilmektir” diyor.

Estetiğin Görme Kalitenizi Engellememesi İçin Bir Uzmana Başvurun

Göz estetiğinin yeni teknolojik yöntemlerle, çok daha kolay ve ağrısız uygulanabildiğini sözlerine ekleyen Op. Dr. İskender Alkın Solmaz yapılacak estetiğin görme kalitesini etkileyip kalıcı hasar bırakmaması için, alanında eğitim almış cerrahlara başvurulması gerektiği konusunda uyardı. Op. Dr. Solmaz göz estetiği ameliyatlarının önemini ve taşıdığı tehlikeler hakkında da şunları söyledi: “Göz kapağı vücuttaki diğer dokulardan çok değişik bir bölge. Göz kapağını açan ve kapayan kas, yağ dokuları, gözyaşı bezi, cilt ve destek dokularından oluşur. Göz estetiği ameliyatlarında, genel göz sağlığının korunmasına hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Cerrahi girişimlerin tümünde dayanıklı dokuların zarar görmemesi ve sadece lüzumlu yere müdahalenin yapılması çok önemli. Göz çevresi estetiğinin, göz kapağı anatomisini ve estetik cerrahi ilkelerini bilen göz hekimleri açısından yapılması büyük ehemmiyet taşıyor.”

Göz Estetiğine Uygun Ameliyathane Önemli

Göz estetiği ameliyatlarında kişilerin, doktorun deneyiminin yanı sıra teknolojik ve hijyenik altyapısına da ilgi edilmesi gerektiğini ifade eden Op. Dr. İskender Alkın Solmaz, “Komplikasyon riskinin az olması ve hızlı bir iyileşme süreci için ameliyatın göz estetiğine özel tasarlanmış ameliyathanelerde gerçekleşmesi çok önemli” dedi.

Op. Dr. İskender Alkın Solmaz’dan Göz Estetiğinde 4 Temel Uygulama:

Göz çevresi botoksu:Kaz ayağı bölgesi, burun kökü, alın ve çatık kaş çizgileri, kaş kaldırma ve şekillendirme hedefli olarak botoks uygulanır. Hasta, botoks uygulamasından derhal sonra günlük hayatına geri dönebilir. Etkisi yavaş yavaş başlayan botoks, 15 gün ortamında etkisini maksimum düzeye ulaştırır ve 4-6 ay süre ile devam eder. Kırışıklıklar tekrardan ortaya çıkmaya başladığında enjeksiyonunun yinelenmesi gerekir.

Göz kapağı estetiği:Gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki estetik problemler tedavi edilebilir. Ameliyatlarda Karbondioksit Lazer cihazı ya da radyofrekans kullanılabilir. Böylece kesi yerinden kanama çok az olur, iz kalmaz ve iyileşme vakti kısalır.

Kapak düşüklüğü ameliyatları:Kapak düşüklükleri hem yenidoğan bebeklerde hem de erişkin ve yaşlılarda görülebilir. Göz kapağını yukarıda tutan sinirdeki problemler, göz kapağı kasındaki kusurlar, yaşlanma, göz ameliyatları ve kapak urları gibi mekanik nedenler kapak düşüklüğüne neden olabilir. Görmeyi etkilediği için düzeltilmesi gerekir. Göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı tekniği ile kaldırılır.

Göz kapağı şekil bozukluklarının tedavisi: Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları, göz kapağı urları gibi hastalıkların tedavileri yapılır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status