" /> Çocuklarınıza Çok Geçmeden Aşılamanız Gerekenler | Pembe Bigudi
Çocuklarınıza Çok Geçmeden Aşılamanız Gerekenler

Çocuklarınıza Çok Geçmeden Aşılamanız Gerekenler

Çocuklarınıza Çok Geçmeden Aşılamanız Gerekenler.Çocuklarımız bizim her şeyimizdir, onları mümkün olan en iyi şekilde yetiştirmek, hatta mümkün olanın dışına çıkacak kadar sınırları zorlamak, geçmişte sizin yaptığınız hataları gelecekte onların yapmasına engel olmaktır.

onu gelişen hayatın zorlu şartlarına hazır etmek, sağlığına, eğitimine, tam anlamıyla her şeyine dikkat ve özen göstermek gerçekten de boynumuzun borcudur. Tabi tüm bunları yavrularımızı bunaltmadan, kendimizden uzaklaştırmadan yapmalıyız. Biz onları her zaman seveceğiz ama burada asıl önemli olan onların sevecekleri bir hayat sahip olmalarıdır.

Onlar İçin Dünyanın En iyi Rehberine Dönüşmek…

Özgüven; çocuğunuzun dış hayattan izole bir yaşam yaşamasına engel olmak için, onu sosyal aktivitelere teşvik etmeliyiz. Ona karşı yapılan her yıkıcı tutum, onun gittikçe içine kapanık bir birey haline dönüşmesine ve ilerleyen yaşlarda asosyal biri olup insanlarla rahat iletişim kurmasına mani olacaktır.

Bağımsızlık; şu hayatta bir kişi için en önemli şey belki de “özgürlüktür,” hiç kimse kısıtlanmak ya da isteği dışında hareket etmeye zorlanmak istemez. Bu sebeple evladınızın her zaman çocuk olarak kalmayacağını bilerek ona çok geçmeden özgür olduğunu aşılamalıyız. Bu da tabii ki karşılıklı olarak güven duyma duygusuyla gerçekleşecektir.

Bireysellik; belki de yavrularımız için en çok göz ardı ettiğimiz şey bu. Çoğu ebeveyn, çocuklarını kendi isteklerine göre şekillendirme güdüsüyle hareket ediyor. Örneğin, yazar olmak isteyen ve belki de yazar olmak için doğmuş oğlunuzu önemli bir meslek de olsa doktor olmaya zorlamayın.Bırakın, kendi yollarını çizsinler ve mutlu olsunlar.

Eğitim; Mark Twain’in de dediği gibi, “hiç bir zaman okulun eğitiminizi engellemesine izin vermeyin.” Okullar çocuklarımızın gelişmesinde çok önemli bir etken elbette ama eğitim sadece okullarla sınırlı kalmaz, evde, sokakta, her yerde devam eder ve bunun için önce ebeveynler, sonra da çocuğun kendisi devreye girmeli ve kendisini olabildiğince geliştirmeye adamalıdır.

Finans; para yönetimi bu dünya düzeninde oldukça önemli bir yere sahip, dolayısıyla çoğu ebeveynin yaptığı hataya düşmeden, çocuklarınızı para yönetimi konusunda mümkün olan en kısa zamanda geliştirmenizde fayda var.

Evsel yetenekler; gün gelecek çocuğunuzun yanında olamayacaksınız, bu durumda çeşitli sıkıntılarda üstesinden gelebilmeleri için onları örneğin, yemek hazırlamak ya da en basitinden söküklerini dikmek gibi durumlarda etkili hale getirmek onları tek başlarına hayatta kalmalarını sağlayacaktır.

Herkese göre kendi çocuğu mükemmeldir, bu doğrudur da ama bir ebeveyn için asıl önemli olan, diğer insanların da sizin çocuğunuz için aynı şeyi düşünmeleridir.Bunun için çocuklarınızın sizin tecrübelerinize ihtiyaçları var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status