" /> Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları | Pembe Bigudi
Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları başlıklı makalemizde siz değerli okurlarımız için genel cilt lekeleri,güneş lekeleri doğal yolla nasıl geçer pratik bilgiler vereçeğiz.

Cilt Lekeleri için Sirke

Asitli ürünlerin cilt lekeleri üzerinde kullanılması  lekeleri yok edici  özellik uygulayarak lekenin renginin açılmasını ve lekelerin göz önünden gitmesini sağlıyor,aslında günlük hayatta yediğimiz bir çok meyve de asit vardır buda bizim cilt sorunlarımızı gidermede yardımcı olur  Fakat bunun gibi bazı işlemleri evlerimizde kendimiz de yapabilir ve uygulayabiliriz.

Sirkenin birçok şeye iyi geldiğini biliyoruz ve duyuyoruz ; zayıflama gibi, saçlarda parlaklık sağlaması için saçınızı durularken kullanabildiğimiz gibi, cildimizdeki siyah noktaları ve lekeleri gidermek için elma sirkesi kullanabiliriz.

 

Cilt lekeleri için elma sirkesi kullanım alanları:

Sivilce tedavisi için:

Yüzümüze elma sirkesi ve ılık su karışımı hazırlayıp yavaş bir şekilde uygulamak yüzümüzde oluşacak sivilceleri yok eder

Güneş lekeleri için:

Cildinize suyla karıştırılmış elma sirkesini bir bez yardımıyla baskı uygulayarak  lekeli bölgeye sürünüz ve iyice dağıtın  ya da buhar banyosu sırasında bu elma sirkesini kullanabilirsiniz.

Pamuk ile lekelerin üzerine ortalama 25 dakika boyunca uygulayın. daha sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Lekelerin gemce sirkesi biraz uzun olacaktır bunun için birazcık sabretmeniz gerekli , fakat her tedavide olduğu gibi bu tedavide de cildinde bir hassasiyet varsa çok dikkatlice uygulanmalıdır

Elma sirkesi dışında yine evde uygulanabilen bir asit ise limondur . Limon uygulaması yapabilirsiniz, limonun beyazlatma özelliği olduğundan yüzünüze rahatlıkla surun ve uygulayın.

Cilt lekeleri için limon uygulaması:

Direk leke üzerine uygulama yapabilirsiniz ve bu oldukça basit bir yöntemdir  Yaralar üzerine çok dikkatli bir şekilde uygulanmalı çünkü  yanma ve kızarıklık yapabilir.

 

Yukarıdaki bilgiler üzerine cilt lekeleri için soğan suyu ve sarımsak uygulaması: Sarımsak uygulamasını vücudun herhangi yerinde çıkabilecek akne üzerine uygulayabilirsiniz, kendim kullanan biri olarak tavsiye vermem gerekirse akneleri kurutuyor fakat bunu yaptığı sürece canımızı yakıyor yani biraz acıtıyor. Ayrıca sarımsağın mikrop giderici özelliği bulunmakta, bu yüzden akneler bulunduğu yerlerde yok olurlar ve yayılmazlar. Yakıcı ve asitli özelliği akne izleri üzerinde etkili olabilir.

 

Yukarıdaki bilgiler üzerine sunu söyleyebiliriz evet sirke sivilce üzerinde ise yarıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status