" /> Cilt Güzelleştirmenin Yolları | Pembe Bigudi
Cilt Güzelleştirmenin Yolları

Cilt Güzelleştirmenin Yolları

Genel kültür adına pek çok konu bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda kozmetik ve cilt bakımına ilgi oldukça fazla artmıştır. Cilt bakımı ve güzellik konularının bu kadar gündemde olması ile birlikte çeşitli blog ve vlog sayfaları da yaygınlaşmaktadır. Cilt güzelliğine ve bakımına bu kadar önem verilmesi ile birlikte akılda pek çok soru birikti. Bu sorulardan bir tanesi ise nasıl güzel bir cilde sahip oluruz sorudur. Cilt güzelliği için yapacağınız bakımlar çok önemlidir. Özellikle cilt temizliğine dikkat edilmeli ve düzenli olarak her gün en az iki defa cildi temizleyiciler ile temizlemeniz gerekmektedir.

Cilt temizliği, tıkalı olan gözeneklerin açılması ve cildin nefes alması için çok önemlidir. Aynı zamanda derinlemesine bir temizlik için cildi sadece yüzeysel olarak temizlemek de yeterli gelmeyecektir. Yalnızca yüzeysel temizlemek, cildin alt tabakasında bulunan mikropların ve bakterilerin orada birikmesini ve daha sonra siyah nokta ve sivilce olarak yüzeye çıkmasına neden olmaktadır. Bu gibi problemleri yaşamak istemiyorsanız etkili temizleyici ürünler ile cildinizi derinlemesine temizlediğinizden emin olun. Cilt güzelleştiren meyveler, cilt güzelleştiren içeceklercilt güzelleştiren bitki çaylarıcilt güzelleştiren vitaminler gibi birçok yöntem olsa da bu gün sizlere farklı yollar da göstereceğiz. Hadi hep beraber cilt güzelleştirmek için neler yapmalıyız, bir bakalım.

 Cilt Güzelliği İçin Cilde Parlaklık Kazandırın

Cilt parlaklığı, cildin daha sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda doğal ve kolay yöntemlerle bu parlaklığı elde edebilirsiniz. Genel olarak bilinen bir yöntem olan kahve telvesi hem cilde parlaklık kazandırır hem de peeling görevi sağlar. Kahvenin telvesini zeytinyağı ile karıştırarak etkisini arttırabilirsiniz. Aynı zamanda cildinize masaj yaparak yaklaşık 1 dakika kadar beklettikten sonra yıkamanız önerilmektedir. Bu uygulama cildinize antioksidan görevi sağlayarak daha yumuşak bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır.

 Makyajınızı Mutlaka Çıkartın

Yapılan makyajlarda zaman zaman üşenme ile birlikte cilt makyajlı bir şekilde bırakılarak yatılabilir. Bu cilt için oldukça zararlı bir durumdur. Makyaj ciltte bir tabaka halinde durduğu için nefes almasını engellemektedir. Böylece çeşitli sivilce, siyah nokta ve beyaz nokta gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bundan kaynaklanarak mutlaka makyajın çıkarılması gerekmektedir. Aynı zamanda cildinizde hiçbir kalıntı kalmadığından da emin olun. Derinlemesine temizlenmemesi sonucunda gözeneklerde tıkanma görülmektedir.

Makyajınızı çıkarttıktan sonra çeşitli tonik ve nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra dudakların kuruyup çatlamaması için gün içerisinde mutlaka nemlendirici krem sürülmelidir. Yatmadan önce kalın bir tabaka halinde sürmeniz, gece boyunca dudaklarınızın nemlenmesini ve yumuşaklığını kazanmasını sağlamaktadır.

 Güzel Bir Cilt İçin Sağlıklı Besinler Tüketin

Cilt ve vücut sağlığı için düzenli ve sağlıklı beslenmek oldukça önemlidir. Özellikle tüketilen besinlerde bulunan vitamin ve mineraller cildi besleyerek güzelleşmesini sağlar. Bunun ile birlikte içerisinde A vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunan besinleri tüketmek ciltteki kırışıklıkları ortadan kaldırarak, tekrar oluşmasını da engellemektedir. Aynı zamanda günlük olarak mutlaka 2 ila 2,5 litre arasında su tüketimi yapılmalıdır. Bu cildin daha canlı ve parlak gözükmesini sağlayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status