" /> Cilt bakımı yaptırmanın faydaları
Cilt bakımı yaptırmanın faydaları

Cilt bakımı yaptırmanın faydaları

Cilt bakımı yaptırmanın faydaları siz değerli okurlarımız ıçın kaleme aldık.Cilt gerek yaşın gelişmesi gerekse etrafsel koşullar, dış faktörler nedeniyle süre ortamında bozulmaya başlar ve eski tazeliğini yitirir. Cildin sağlıklı manzaraünü koruyabilmesi ve yaşlanmasının yavaşlatılabilmesi için gerekli bakımın tertipli olarak yapılması çok ehemmiyetlidir.

Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydalarını Araştırın

Bakımlı olmayı seven her kadın güzellik sırları husussunda bilgi sahibi olmak ve bu sırları kendinde uygulayabilmek ister. Güzelliğin en ehemmiyetli adımlarından biri bakımlı, sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olmaktır. Evde yapılacak cilt bakımı yanı sıra belirli aralıklarla profesyonel cilt bakımı yaptırılması çok daha güzel bir cilde sahip olmanın yollarından biri. Kadınlar ciltleri husussunda çok daha titiz davranmalı ve cilt bakımını ihmal etmemeli.

Cilt bakımı yaptırmanın faydaları ile tertipli cilt bakımı gerçekleştirmek, profesyonel cilt bakımı desteği alabilmek cildin yaşlanmasını yavaşlatabilir, yüzde oluşan ince çizgileri, kırışıklıkları önleyebilir veya oluşumlarını yavaşlatabilir. Yüz bakımının en ehemmiyetli basamağı cilt temizliğidir. Bunun için cilt tarzına makul yüz bakım ürünleri kullanılması gerekir. Ayrıca cilt için uygulanacak ürünler seçilirken kişinin yaşı da ilgie alınmalı.

Cildimin Nefes Almasını Nasıl Sağlarım ?

Cilt sağlığını korumak ve canlı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı ihmal edilmemeli. Cilt bakımının fazlası faydası var. Cildin oksijen alışverişini arttırmasının yanı sıra ciltte süre ortamında biriken tozdan, kirden, yağ ve ölü hücrelerden cildi temizler ve cildin yenilenmesini sağlar. Düzenli ve bilinçli olarak uygulanana cilt bakımı, ciltte büyük problemların yaşanmasını engellediği gibi cildin sağlıklı kalabilmesinde etkili olmakta. Cilt bakımı yalınce problem yaşandığı hallarda değil, her süre için yapılmalı.

Profesyonel cilt bakımı, cilt bakım ürünleri yardımıyla ve türli cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Haftalık veya aylık olarak uygulanabilen bakımlar ile cilt tarzına makul cilt bakımı yapılır. Cilt bakımının eğitilmiş ve uzman ellerde yapılmasının yanı sıra doğru yerlere cildi emanet etmek cilt sağlığını ve canlılığını korumak için çok ehemmiyetli.

Cilt bakımında buhar uygulaması, kara noktaların ve tıkalı gözeneklerin temizlenmesi, peeliing, kimmeşru peeling, temizlik, gözenek temizliği, cilt maskeleri, tonik ve nemlendirme gibi işlemler yapılmakta. Kremler ve cilt maskeleri kullanılarak cildin temizlenmesi, cildin gereksinimlerinin giderilmesi ve cildin genç kalması sağlanıyor.

Hangi Cilt Tipine Sahibim ?

Her kadının cilt tipi aynı değildir. Bu nedenle cilt bakımı yapılmadan evvelce uzman tarafınden cilt tipi belirlenmelidir zira verimli sonuçlar alınabilmesi için cilt tarzına makul ürünlerle cilde bakım gerçekleştirmek çok ehemmiyetli. Her cilt tarzınan özelliklerinin birbir kişiden değişik olması hem kullanılan ürünlerin hatta uygulanan bakımın değişik olmasını gerektirir.

Normal ciltlerin çok özel bir bakıma ihtiyacı bulunmaz. Bu cilt tipinde gözenekler kapalıdır.

Kuru ciltler mat bir tasarıma sahiptir. Gözenekler fazlasınlukla kapalıdır ve cilt pul pul dökülebilir.

Karma cilt tipinde ise yüzün T bölgesi yağlıdır. Buna karşılık diğer bölgeler ise fazlasınlukla kuru olmaktadır. Yağlı bölgelerde açık gözenekler, kuru bölgelerde kapalı gözenekler görülür. Karma ciltler için yağlı ve kuru cilt tarzınan karışımıdır denilebilir. Bu cilt tarzına bakım yapılırken fazlaca titiz davranılması gerekir.

Yağlı Cilde Sahip Bayanlar Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir ?

Yağlı ciltlerde sivilceye rastlamak olası. Ayrıca akne de görülebilir. Ciltte aşırı parlayan bir görüntü söz husussudur. Cildin nemsiz kalmasından kaynaklı, yağlı cilt tipindeki kişilerin ciltleri daimi yağlanır. Tercih edilen nemlendirici de çok ehemmiyetlidir. Yanlış bir seçim yapıldığında cilt daha da yağlanabilir. Bu risk nedeniyle tercih edilecek nemlendirici cilt tarzına makul olacak şekilde tercih edilmelidir. Yağlı ciltler için, ortamında yağ olmayan su bazlı nemlendiriciler tercih edilmeli ve bu nemlendiriciler kullanılarak cilt bakımı yapılmalı.

Bu yazımızda  da Cilt bakımı yaptırmanın faydalarını elimizden geldiği kadar siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.Başka bir bilgilendirici yazılarımızda görüşmek üzere esenlikle kalın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status