" /> Burçlara Göre Makyaj Önerileri | Pembe Bigudi
Burçlara Göre Makyaj Önerileri

Burçlara Göre Makyaj Önerileri

Burçların hayatımızdaki yeri bir hayli oldukça önemli diyebiliriz. Doğumumuzdan tutunda hayatımızın her şeklini etkileyen burçlar, güzelliğin bir vazgeçilmezi olan makyaj malzemelerinde de kendini göstermekte.
Güzellik uzmanları daima bayanları kişilikleri, yüz tipleri ve bulundukları ortama göre uygun bir makyaj yapmalarını önermekte. İşte bu sebep den dolayı astrolojide yer alan hava, toprak, ateş ile su guruplarından bakılarak uygulanan makyaj modellerinden biri de siz kadınlar için.

makyaj
Ateş Grubu

Aslan, Yay ve Koç bu grubun bir temsilcileri. Ateş grubundaki kadınlar, dikkat çekmeyi ve çekiciliklerini ön plana tutmayı sevmektedirler. Uyguladıkları makyajlarında da dikkat çeken renkleri ve çizgileri kullanmaları gerekmektedir. Bu grubun rengi ise siyah ve kırmızı. Gözlerde siyah far ile kalem kullanmaları tavsiye edilmekte. Ruj ve allıkta tonları tercih etmeleri içlerinde oluşan dikkat çekme isteğini tatmin edebilmekten kaynaklanmaktadır.

Su Grubu

Akrep, Yengeç ve Balık bu grubun birer burçları. Su grubunun rengi ise yeşil. İçgüdülerin ve sezgilerin temsilcisi olan su grubu, yeşilin her tonunu uygulayabilmekte. Göz makyajında ise vazgeçemeyecekleri bir seçenek olan, kahverengi kalemler ile beyaz farlar ile yapılmış olan gölgeler. Çocuksu bir tene sahip olan su grubu şeftali rengi bir allık kullanması gerekmekte.

Hava Grubu

Bu grubun burçları olarak nitelendirilen İkizler, Kova ve Terazi, adeta özgürlüğün ve bağımsızlığın birer temsilcileri. Bu gruptaki kadınların ise vazgeçilmeyen rengi mavi ile pembe. Gözlerde ise maviden tutun lacivertte kadar her tonu güzel bir biçimde kullanabiliyorlar. Yanaklarda, pembe allık ve rujlarında ise yine pembe ve yine pembe tonları daha da çok tercih ediliyor.

Toprak Grubu

Bu grubun bayanları evcimen ve oldukça sakin. Bu grubun üyeleri ise Boğa, Başak, ve Oğlak’tan oluşmakta. Abartıya kaçmayı sevmemekle birlikte sadeliği de tercih etmekteler. Makyajda da sade olan ve oldukça göze batmayan renkleri uygulamak lazım. Kahverengi bu grubumuzun rengi. Yüzün her bir kısmında ise bu rengi çok rahatlıkça kullanılabilir. Fallar, allıklar ve rujlar daima bu kahvrengi’nin etkisinde. Pastel tonlarda olacak şekilde seçecekleri makyaj malzemelerini kullanmaları önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status