" /> Bisiklet sürmek zayıflatır mı, basen eritir mi? | Pembe Bigudi
Bisiklet sürmek zayıflatır mı, basen eritir mi?

Bisiklet sürmek zayıflatır mı, basen eritir mi?

Bisiklet sürmek zayıflatır mı, basen eritir mi?Pembe bisikletimle New York sokaklarını keşfettikçe kendimi sevinçli ve özgür hissediyorum. Bacaklarımın daha ince ve güçlü bulunduğunu fark ettikçe, her gün artan bir hevesle bisiklet sürüyorum. Ancak, bisiklet kullandığımı duyan, gören insanlardan sık sık şu soruyu alıyorum: “Tamam ama bisiklet sürmek basenleri genişletmez mi?” İşte, “bisikletle mutluluğa doğru!” yazı dizimde şimdi, hem bu çok dört gözle beklenen sorunun cevabını hem de bisikletle zayıflamanın inceliklerini anlatıyorum.

Bisiklet sürmek zayıflatır mı?

Amacınız hızlı ve kalıcı kilo vermekse, hemen bisiklet sürmeye başlayın! Çünkü, 1 saat bisiklet sürmek 600 kalori yakmanızı sağlar. Bunun anlamını biliyorsunuz ki, değil mi? Vücudunuzdaki yağ ve ödemlerden kurtulup günden güne zayıflayıp incelirsiniz. Hayatınızda bisiklete yer verdiğinizde daha sağlıklı, daha sevinçli ve daha zayıf olacaksınız.

Bisiklet sürmek basen eritir mi?

Bisiklet sürmek, koşmak, step yapmak, yürüyüş gibi öncelikli bacak kaslarının çalıştığı spor türlerini meydana getirmeye düşünenler, bacaklarının kalınlaşmasından korkar. Bu, tamamıyla mantıksız bir korkudur çünkü BİSİKLET SÜRMEK BASENLERİ GENİŞLETMEZ. Vücudun en büyük kas grubu olan bacakları çalıştıran bisiklet sayesinde ince, güçlü ve şekilli basenleriniz, bacaklarınız olur.

Evde bisiklet sürmek zayıflatır mı?

Evinde kondisyon bisikleti olan kişiler de her gün bisiklet sürerek hızlı ve sağlıklı kilo verebilir! Çünkü, burada önemli olan davranmak, vücuttaki kas gruplarını çalıştırıp metabolizmanın daha fazla kalori yakmasını sağlamaktır. Özellikle havaların çok sıcak veya çok soğuk olduğu mevsimlerde, evde kondisyon bisikleti sürmek hem sağlık hem zayıflama açısından süper bir seçenektir. Ayrıca, bisikletinizi tv karşısına alıp sevmiş olduğiniz diziyi izlerken spor yapabilir, fark etmeden kilo verebilirsiniz.

Bisiklet sürerken hızlı kilo verebilir miyim?

Evet, bisiklet sürmek hızlı ve kolay zayıflamanın yollarından biridir, hayalinize ulaşmak için size yardım eder. Elbette bu süreçte siz günde 15 bardak su içerek, vücuttan ödem atılmasını sağlayan maydanoz kürü yaparak veya hızlı kilo vermeye yardımcı yoğurt kürü yaparak ince ve zayıf halinize daha çabuk ulaşabilirsiniz. Bahsettiğim tüm bu tarifleri, PEMBE BİGUDİ arama kutusuna yazarak bulabilirsiniz.

Bisiklet sürerken diyet yapmalı mıyım?

Spor yapan insanların en büyük hatası, “ben nasılsa yediklerimi yakıyorum” diyerek, gereğinden fazla ve zararlı yemekleri tüketmeleridir. Evet, bisiklet sürmek size 1 saatte 600 kalori yaktırıp zayıflamanıza yardım eder fakat siz de temiz beslenmeyle, bu süreci desteklemelisiniz. Şekerli, yağlı, hamurlu gıdaları tüketmeye devam ederseniz eğer, hiçbir spor sizin kilo vermenizı sağlamayacaktır. Bundan dolayı, bisiklet sürerken bol su için, sebze ve meyva tüketin, ara öğünlerinizi yapın ve hedefinize doğru pedal çevirin!

Bisiklet sürmek hangi kasları çalıştırır?

Pedal çevirirken bacak ve karın; direksiyonu yönetirken sırt, kol ve karın kaslarını çalıştırırsınız. Kısaca, bisiklet sürmek bütün kasları çalıştırır ama etkileşim miktarı farklıdır. Tüm kas grupları birbirine bağlıdır, birinde yoğun aktivite diğerlerini etkiler ve güçlenmesini sağlar. Ancak, özellikle göbek eritmek istiyorsanız, bisiklet sürdükten sonra göbek eritme hareketleri yapmalısınız.

Bisiklet sürerken nelere dikkat etmeliyim?

Bisiklet sürerken kaslarda zedelenme veya omurgada sakatlanma gibi problemler yaşamamak için önemli olan önemli noktalar vardır. Başlarken ısınma, bitirirken esneme hareketleri yapmak hem kaslarınızın uzayıp incelmesini aynı zamanda kendinizi dinç hissetmenizi elde edecektir. Isınma olarak yerinizde hafifçe tempoda yürümeyi, boyun ve kollarını esnetmeyi tercih edebilirsiniz.

Bisiklet sürerken iyi mi beslenmeliyim?

Bisiklet sürmek, güçlü bir kardiyo egzersizidir, vücudun yüksek oranda kalori yakmasını sağlar. Bu özellikleriyle bisiklet sporu yaparken beslenmeye özel önem verilmelidir. Protein istikametünden varlıklı yoğurt, süt, kefir gibi süt ürünlerini mutlaka tüketmeli, bisiklet sürme esnasında kaybettiğiniz suyu yerine koymak için 1 litre fazladan su içmelisiniz.

Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir?

Bisiklet sürmenin depresyondan kalp hastalıklarına, insülin direncinden troid bozukluğuna kadar pek çok mucize faydası var.

Bisiklet sürerek iyi mi zayıflarım?

Bisiklet sürmenin zayıflama ve basen eritmeye faydalarını özet halinde toparlayayım ki aklınızda kalıcı olsun ve bir an önce bisiklet sürmeye başlayın!

Her gün minimum 45 dakika bisiklet sürün.Bisiklet sürerken bazen hızlı bazen yavaş olun.Her gün 15 bardak su için.Şekerli gıdaların düşmanınız bulunduğunu bilin.Bisiklet sürmeden önce ısınma hareketleri yapın.Bisiklet sürerken 1 saatte 600 kalori yakıyorsunuz.Hayalinizdeki ince ve güzel halinize doğru pedal çevirin!Bisiklet sürdükten sonra esneme hareketleri yapın.Bisiklet sürdükten sonra duş alıp bacaklarınızı keseleyin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Aksaray merkezden ben Ozbek Koksal. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz hayran bıraktı, sağolun 06-02-2017 05:47:09

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Turkiye Sezer: tebrikler
2018-11-24 23:26:47
Turkay Akkilic: tebrikler
2018-11-20 16:10:21
2018-11-19 21:26:36
Solmaz HalmanGunduz Akar: iyi yazı olmuş
2018-11-13 02:25:00
DMCA.com Protection Status