" /> Bebek Cinsiyeti Diyetle Belirlenebilir Mi | Pembe Bigudi
Bebek Cinsiyeti Diyetle Belirlenebilir Mi

Bebek Cinsiyeti Diyetle Belirlenebilir Mi

Bilimsel olarak bebek cinsiyeti belirlemek herhangi bir diyetle mümkün olduğu kanıtlanmamıştır. İnternette çeşitli sitelerde şu diyetle kız çocuk sahibi olursunuz, şu diyetle erkek çocuk sahibi oldum tarzında yazılar görebilirsiniz. Fakat bunlara aldırış etmemek en doğru seçim olacaktır. Hatta yorumlarda ben bu diyeti uyguladım kız çocuğum oldu tarzında doğrular nitelikte yazılar dahi görseniz bunların sadece denk geldiği için olduğunu düşünebilirsiniz. Yani bu diyetlere uyarak belirlediği cinsiyet çocuğu olmayan da bir sürü insan vardır.

Bir diğer yandan eğer illa denemek istiyorsanız ekstradan bir diyetin size çok ta zararı olmayacaktır.

Cinsiyet Nasıl Belli Olur?

Çocuğun cinsiyetini anne ve babada bulunan X ve Y kromozomları belirler. Konuyu daha da açmak gerekirse, babanın sperminde bulunan kromozom X kromozomu ise bebek kız olacak, eğer spermde bulunan kromozom Y kromozomu ise bebek erkek olacaktır. Yani burada bebeğin cinsiyetini belirleyecek tek unsur babanın sperminde bulunan kromozomun X veya Y olmasıdır. Yani çocuğun cinsiyetini baba belirler. Bu sebeple annenin yaptığı hiçbir diyet çocuğun cinsiyeti üzerinde etkinliğe sahip olmayacaktır.

İlla bebeğim erkek olsun veya kız olsun diyenler, çok azınlık olsa bile tüp bebek tercihini uygulamaktadırlar. Çünkü tüp bebek yöntemi ile çocuğun cinsiyeti belirlenebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Turkiye Sezer: tebrikler
2018-11-24 23:26:47
Turkay Akkilic: tebrikler
2018-11-20 16:10:21
2018-11-19 21:26:36
Solmaz HalmanGunduz Akar: iyi yazı olmuş
2018-11-13 02:25:00
DMCA.com Protection Status