" /> ayrılık sonrası kadınlar? Kadınlar Ayrıldıktan Sonra Ne Yapar?
Ayrılık Sonrası Kadınlar

Ayrılık Sonrası Kadınlar

Ayrılık Sonrası Kadınlar

Yeni bir ilişki, yeni başlangıçlar, yeni umutlar… Elbette hiçbir insan ayrılık için yeni bir ilişkiye başlamaz. İnsanlar yeni bir ilişkiye başladıklarında mutlu olabilmeyi ve en önemlisi bu mutluluğu sonsuza dek sürdürebilmeyi hayal ederler. Hayaller sonsuzluk olsa da gerçek hayatta işler her zaman yolunda gitmeyebilir. Boşuna dememişler her güzel şeyin bir sonu vardır diye. Her insan birbirinden farklıdır. Günümüzün hayat şartlarında bir yandan kendi ayaklarımız üzerinde durmaya çalışırken diğer yandan başka bir insanın sorumluluğunu üstlenmek kolay değildir. İşte bu noktada ilişkiler çatlak vermeye başlar. Yavaş yavaş çatlak yayılır yayılır ve arkasında paramparça bir yıkıntı bırakarak son bulur. İlişki bittikten sonra ise en önemli aşama; “ayrılıkla mücadele” aşamasıdır.

ayrılık sonrası kadınlar
Ayrılık savaşından tek parça çıkabilmeniz için ilk aşama; “ayrılığı kabullenin ve acınızı yaşayın”.

Her duygu gibi acı da yaşanması gereken bir süreçtir. İnsanoğlu duyguları yaşadıkça insan olduğunu hisseder ve aşk acısı yaşamak sizi ilk başlarda perişan ediyormuş gibi görünse de zamanla yaşadığınızı hissettirecektir. Hüzünlü bir dram filmi gibi de olsa mutlu sonlu bir peri masalı da olsa “aşk” sizi hayatta ve canlı hissettirecek yegâne şeydir.
Kadınlar ve erkekler ayrılık acısını farklı yaşarlar.

Ayrılık ilk aşamada kadınlar için yıkıcı bir darbe, erkekler için ise boğulmak üzereyken son anda alınan bir nefes gibi olsa da zamanla bu durum değişir. Erkekler bekâr hayatlarına geri dönüp günlük hayatlarının döngüsüne kendilerini bırakırken kadınlar kendilerini hayattan soyutlarlar. Yine de kadınlar-erkekler şeklinde genellememek gerekir tabii. Mesela sosyal medya kadınlar için muhteşem bir gönderme aracıdır.

Şarkılarla ve mesajlarla göndermeler yapmak hatta iğnelemek için sosyal medyadan daha mükemmel bir mecra olabilir mi? Ayrıca eski sevgilinin neler yaptığını takip edebilmek için sosyal medyadan daha güzel ne olabilir? Erkekler ayrılık sonrası arkadaşlarıyla ve aileleriyle takılıp, normal hayatına daha çabuk dönebilirken bu kadınlar için biraz daha uzun sürmektedir.

İster uzun sürsün ister kısa; çikolata krizleri, ağlama seansları, romantik film işkenceleri, sonu gelmeyen tatiller, fiziksel ve ruhsal değişimden sonra atlatılamayan bir ayrılık acısı yoktur. Unutulmayan insan ve sonsuz acı da yoktur. Sizi öldürmeyen acı elbette zamanla güçlendirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status