" /> Anne Olarak Bir Kadının, Çocuğun Karakterine Etkisi | Pembe Bigudi
Anne Olarak Bir Kadının, Çocuğun Karakterine Etkisi

Anne Olarak Bir Kadının, Çocuğun Karakterine Etkisi

Anne Olarak Bir Kadının, Çocuğun Karakterine Etkisi.Bir anne olarak çocuğunuzun her alanda başarılı olması sizi mutlu eder. Ancak başarı kavramı da toplumsal bir içerikten ibaret olduğundan dolayı çocuğunuzun üzerindeki bu toplumsal yük onu bıktırabilir ve ilgi alanlarından sıkılabilir.

Bu sebeple başarı kavramını hem kendiniz hem de onun için genel geçer bir kavram olarak tanımlamamanız hem onu rahatlatır hem de sizi daha fazla mutlu eder.

Çocuğunuzun başarısız olduğu şeylerde ona destek çıkarak, hayatta başarısızlığında var olduğunu ona anlatabilirsiniz.

Çocuk yetiştirme sürecine dair bu çıkarımlar, sizin içinde olabildiğince öğretici olacaktır. Gelişen teknoloji ve değişen dünyadan dolayı, sizin çocukluğunuz döneminde mahrum kaldığınız her şeyden çocuğunuzun istifade etmesini isteyebilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınız olmasının yanında yönlendirici ve baskıcı bir şekle de dönüşebilir.

Bunun için çocuğunuzun kendi düşün ve duygularını ifade edebilecek bir karaktere sahip olması ciddi bir önem arz etmektedir. Çocuğunuzun sizi mutlu etmek ile yükümlü bir varlık olduğunu düşünürseniz ve bir anne olarak çocuğunuzu o doğrultuda eğitirseniz, çocuğunuz başkaları için kendi yaşamsal tercihlerinden vazgeçebilecek bir karaktere sahip olabilir. Bunun için kendinizi bir otorite olarak ona sunmayın.

 

Aşıların Önemini Unutmayın, Çocuğunuz İçin Gerekli Aşıları İhmal Etmeyin

 

İğne çağrışımından dolayı çocuğunuzu korkutan bir öge olacaktır. Ancak bu ögenin çocuk için barındırdığı şiddeti onu korkutmak için kullanırsanız, çocuğunuzun aşı olması gereken süreci bir travmaya dönüştürür ve aşı olmak istememesine neden olabilirsiniz.

Ancak, insanlık tarihinin salgınlardan çektiğini düşünecek olursanız, aşılar hayati bir önem taşımaktadır. Temel aşıların vurulması, bağışıklık sistemi zayıf olan çocukların ileri dönemde karşılaşabilecekleri ciddi sıkıntıların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Hepatit A, Hepatit B, Verem, Üçlü karma aşı, kızamık, kızamıkçık, kabakulak gibi ciddi sağlık sorunlarına dair bir korunma mekanizması oluşturması için çocuğunuzun aşılanma sürecini denetleyin ve bu sürecin zorlu koşulları boyunca ona maddi ve manevi desteğinizi gösterin.

Bu süreçteki duygusal tahribatı ortadan kaldırmak için onu cesaretlendirin ve bunun gerekliliğine dair bilimsel verilerden istifade ederek onu bilgilendirin.

Bu bilgilendirme ve desteğiniz sayesinde siz ve çocuğunuz, bu süreci en sağlıklı şekilde atlatacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Anne Olarak Bir Kadının, Çocuğun Karakterine Etkisi ne zaman pazar gününde Narin Ciftci bu siteden okudum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status