" /> Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Kural | Pembe Bigudi
Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Kural

Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Kural

Şık ve güzel görünmek için sadece elbise seçimi yeterli değildir. Bunun yanında uygun ayakkabı, çanta ve aksesuarlar kullanmalıyız. Özellikle aksesuar seçiminde dikkat etmemiz gerekenler vardır. Aksesuarların bu denli önemli olmasının nedeni hem sizi çok gösterebileceği gibi hem de sizin olduğundan daha kötü gösterebilir. Aksesuar seçiminde dikkat etmeniz gereken 10 kuralı dikkatli bir şekilde okuyarak, bu basit hatalara düşmeyin.

Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Kural

 1. Etrafınızda görürsünüz bazı kişiler aksesuar işini o kadar abartır ki kolları veya boyun bölgeleri bu aksesuarlardan görünmez. Eğer kullanacağımız aksesuarlar büyük aksesuarlardan oluşuyor en fazla üç ya da dört tane kullanmalıyız. Böylelikle hem karmaşık bir yapımız olmaz hem olduğumuzdan daha şık görünürüz.
 2. Mağazaya gittiniz çok güzel bir ceket ya da kaban aldınız. Eğer bu aldığınız ceket ya da kabanın yakaları büyükse kesinlikle dışarı çıkarken şal ya da eşarpla yakanızı gizlemeyiniz. Bunun yerine bir fular kullanarak daha estetik bir görüntüye ulaşabilirsiniz.
 3. Eğer bir elbise giyiyorsanız elbiseniz ile uyumlu bir takım aksesuar kullanabilirsiniz. Çoğu kadın takım aksesuarlara karşı olsa da emin olun size yakışacaktır.
 4. Modayı takip ederek, daha güzel görünmeye çalışırız. Ancak birçok kişinin aklında yanlış bir algı vardır. Aynı renk ayakkabı ve çanta kullanmak zorunda değilsiniz. Birbirine zıt renkler kullanarak hem diğer birçok kişiden farklı olursunuz hem de güzel görünmeye bir adım daha yaklaşmış olursunuz.
 5. Yapılan bir diğer hata ise her şeyin en iyisini yapma arzudur. Mesela çok iyi bir elbise, dikkat çekici makyaj ve aksesuarları aynı anda kullanmak hatadır. Dikkati belli bir noktada toparlayarak daha şık bir görünüme ulaşabilirsiniz.
 6. Saat takarken mutlaka dikkat etmeliyiz. Günlük kıyafetlerinizde, iş ya da okula giderken kullandığınız kıyafetlerde saat çok iyi bir tercih iken gece elbiselerinde saat kesinlikle yanlıştır. Zaten aynada kendinize baktığınızda elbisenizde hiç yakışmayacağını anlayacaksınız.
 7. Her ne kadar son zamanın trendlerinden olsa da kalın yüzükler kesinlikle herkese yakışmıyor. Eğer parmaklarınız kısa ise kalın yüzük yerine ince yüzükleri tercih edin.
 8. Eğer renkli eldiven kullanmak istiyorsanız renk uyumuna dikkat edin. Kemeriniz ile eldiveninizi aynı renk kullanarak dikkatleri üstünüze çekmeyi başarabilirsiniz.
 9. Pastel renkleri seviyor ve genellikle giyiyorsanız siyak renkli ayakkabılardan uzak durun. Pastel renklerin altına siyak ayakkabı kesinlikle büyük bir hata olur.
 10. Eğer kullanacağınız aksesuarlar iplik yada boncuklardan oluşuyorsa elbiseniz nötr renklerden oluşmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  BİRDE BUNLARA BAKIN

  5 yorum

  1. Isparta merkezden ben Bihter Aksu. Merhaba herkese paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, şukuladım 25-05-2017 10:15:15

  2. Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Kural Aksesuar Elazığ merkezden ben Buke Durmaz. selamun aleyküm siten vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 21-06-2017 18:41:31 harika ötesi.

  3. Çanakkale merkezden ben Suna Colak. Merhaba herkese paylaşımınız inanki hayran edici, face de paylaştım 02-07-2017 19:01:24

  Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
  Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
  2018-07-09 02:49:06
  Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
  2018-07-06 00:48:07
  DMCA.com Protection Status