" /> Akne Lazer Tedavisi Nedir? | Pembe Bigudi
Akne Lazer Tedavisi Nedir?

Akne Lazer Tedavisi Nedir?

Akneler ve sivilce, genellikle ergenleri ve gençleri etkileyen bir derisel sorunlardı ara sıra sivilcelerden şikayet eden orta yaşlarda gençler, bu olayı psikolojik bir olumsuzluk olarak niteleyip sorunlar yaşayabiliyorlar. Öz güvenlerini kaybedenler dahi vardır. Fakat akne tedavisi günümüzde teknolojinin de desteği ile kolay şekilde yapılabilmektedir. Akneler 30 yaşından 40 yaşına kadar da çıkabilmektedir. Bu durumdan kurtulmak için bazı bitkisel ilaçlar ve kimyasal ilaçlar kullanılabilmekte, bazılarından fayda sağlanmakta -bazılarında da hiç bir fayda sağlanamamaktadır. Ancak günümüzde lazer teknolojisi ile akne tedavisi kolayca akneleri tedavi edebilmektedir. Gençlik çağında yüzünde bol sivilce çıkan gençler, özellikle iltihaplı sivilceleri patlattıklarında gözeneklere yayılan iltihap ileride sorun olabilmektedir ya da iltihaplı büyük sivilceleri patlatacak merhemler kullananlarda ömür boyu sürecek lekeler estetik kaygılara neden olabilir.

Akne Lazer Tedavisi Fiyatı

Ülkeden ülkeye değişen fiyatlarda akne lazer tedavisi yapılmaktadır bu ücret 900 dolar ile 5000 dolara kadar çıkabilir.

Akne Lazer Tedavisi

Diyot lazer tedavisi sivilcelerden kurtulmak için en iyi tedavi şeklidir ve popüler bir çözümdür.  Bu yöntemde neler yapılmaktadır?  Bir diyot lazeri ciltte lazer ışını darbeleri göndermek için kullanılmaktadır. Lazer esas olarak akne üretmekten sorumlu olan ciltte yağ bezlerini etkili bir şekilde yok etme yoluyla tedavi eder. Sebasöz bezler derinin dermis veya kalın orta katmanında etkindir. Ayrıca bu metot “Acnes” bakterilerini öldürür. Bu bakteri akneye neden olan bakteridir bakterinin ölmesi demek aknenin de tedavi edilmesi demektir başka bir ifade ile bu bakteriler öldürülmeden cilt aknesi düzelmez. Tedavi aşamasında yüzde lokal noktalar hedef alınarak lazer ışınlar gönderilmektedir. Tedavi sırasında bölgeyi uyuşturmak için analjezik kremler uygulanır, böylece tedavi ağrısız olur. Tedavinin belirginleşmesi için birden fazla seans gerektirebilir. Genellikle, ilk seanstan sonra sivilce yaklaşık% 5 oranında azalmaktadır ve bu büyük bir başarıdır. Üçüncü veya son seansın sonuna gelindiğinde, sivilcede% 85’e varan bir azalma gözlenmektedir. Akne temizlenmesinin yanı sıra, bu tedavi deri dokusunu da geliştirmektedir Çünkü nefes alan cilt daha sağlıklı olur. Gözenekler açıldığı için tüm işlevler yerine gelir.

Akne Lazer Tedavisi

Diğer kozmetik çözümlerle kıyaslandığında lazerle akne tedavisi maliyeti değişebilmektedir. Cildinizde çok fazla akne varsa fiyat artar. Cildin bulunduğu yer, kliniğin lokalitesi, doktorun uzmanlığı, akne için lazer tedavisinin maliyetini etkileyen bazı faktörlerdir.Tam maliyet aslında klinikte yüzdeki akne sayısına göre yapılacak oturumlara bağlıdır. Yani her bir seans farklı şekillerde fiyatlandırılmakta ve toplamda kaç seans yapıldıysa toplamları alınmaktadır.

Akne Lazer Tedavisi için Riskler

Diğer kozmetik işlemlerle karşılaştırıldığı zaman şu söylenebilir; akne için lazer cerrahisi minimum riskleri içerir. Kızarıklık, şişme müdahaleden sonra yaygındır. Bununla birlikte, tedaviden 3-4 saat sonrasında bunlar azalır. Kızarıklığın birkaç gün daha uzun süre dayanması alışılmadık bir durumdur. Eğer varsa, hemen doktorunuzu görmelisiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status