" /> 2017 kış makyaj trendleri ve saç modası | Pembe Bigudi
2017 kış makyaj trendleri ve saç modası

2017 kış makyaj trendleri ve saç modası

2017 kış makyaj trendleri ve saç modası neler? En güzel ve en gözde göz ve dudak makyajı 2017 kış sezo kişininda nasıl olacak? Hangi makyajlar öne çıkacak? Hangi saç renkleri ve modelleri bu kış moda?

2017 kış makyaj trendleri

Londra, Paris, Milano moda haftaları modaya yön verdiği gibi makyaj ve saç husussunda da ufak ipuçları sağlıyor. Giyimde bulunduğu gibi aksesuarlar da,  makyaj trendleri de defilelerde belirleniyor. En iyi markaların makyaj artistlerinin ellerinden özenle çıkmış makyaj stillerini siz de hayatınıza taşıyabilirsiniz.

Makyaj stilleri her daim kadınları sansasyonel yapar bunun yanısıra minimal makyaj stillerini ise kadınların daha çok tabiatl güzelliğini dış dünyaya gösterir.

2017 kış makyaj trendleri arasında bulunan tabiatl makyaj tarzları evvelceki senelarda bulunduğu gibi son derece ön planda bu sene da. Natürel manzaraün ön planda tutulduğundan kaynaklı bu makyajın ilk kriteri, tabi ki sağlıklı bir cilt. Ayrıca kalın ve kaş ayrıntıı gene bu sezonda devam ediyor. Işıltılı cilt, adeta yokmuş gibi görünen tabiatl göz makyajı ve mat rujlar bu makyajın ayrıntıları arasında saseneabilir.

2016 seneında 1970’lerin çoksı trendi hayatımıza girmiş olsa da, 1960’ların Twiggy makyaj stili son derece en ehemmiyetli ayrıntılardan olacak. Bu makyaj tipinda son derece cesur kirpiklerin ön planda bulunduğu söyleyelim. Eyeliner da sürmeniz halunda makyajınız daha sansasyonel olacaktır. Hemen derhal her saç modeliyle uyum sağlayan bu makyaj stilini modayı yakından takip edenler çokdan yapmaya başladı.

Dumanlı göz 2014-2015 sezo kişinindan beri varlıklıliğinı sürdürürken, bu makyajının kullanım oranı 2016 kış makyaj trendleri arasında artışıne devam ediyor. Göz makyajında gri rengi yaz aylarında sık sık tercih etmesek de, 2016 kış sezo kişinindaki makyajlarda saha sık kullanacağa benziyoruz. İster dumanlı göz makyajınızı yaparken gölgeler için kullanın, isterseniz de yoğun göz makyajını bir nebze bakışlarınızı yumuşfırlfırlfırlfırlfırlfırlfırlfırlfırlfırlatmak, hoş ve tatlı bir şekilde yansıtmak için kullanın.

2016-4

Yoğun kahverengi, gri ve kara ile uygulanan dumanlı göz makyajlarına aynı yoğunlukta maskara uygulandığında daha da varlıklı hala geliyor ve sansasyonel bakışlara kvakaca kavuşmanızı sağlıyor. Bu makyaj tipinda ilgi edilmesi gereken en ehemmiyetli neden cilt makyajını son derece hafif olmasıdır. Yoksa yüzünüzde kat kat duran bir makyaj imajı verebilirsiniz. Bu makyaj tipinda ruj tercihinizde son derece kvaka olan ten rengi rujlar ve tatlı şarap renklerini de rahat rahat kullanabilirsiniz.

2016 kış makyaj trendleri arasında çoğunlukla kırmızı dudaklara yer verililiyor

Çoğunlukla 2016 kış makyaj trendleri arasında her daim müdavimi bulunduğumuz kırmızı dudaklara da yer veriliyor. Malum kış sezo kişininda da olmamızın etkileri ile de kırmızı ve bordo tonlardaki rujlar varlıklıliğinı koruyor. Kırmızı rujunuzla aynı tonlardaki oje kullanmak görüntünüzde tümlük oluşmasına da yardımcı olacaktır.

2016-3Siyah ruj kullanımı da 2015-2016 sezo kişininda son derece kendini gösterdi. Demek oluyor ki; 2016’nın kış makyaj trendleri arasında kara rujlar da sürülmeye devam edecek. İlk evvelceleri biraz yadırganıp kabul görmese de, şimdilerde yerini iyice dayanıklılaştırdı.

Çok koyu kırmızı, bordo, koyu kahverengi ve kara ile elde edeceğiniz koyu dudak makyajıyla 2016 Kış makyaj trenlerini sizde yakalayanlardan olabilirsiniz.

Bu kadar mat dudaklardan bahsettik, peki hiç mi parlak rujlar kullanılmayacak bu sezon dediğiniz duyar gibiyim. Hiç merak etmeyin bu sezon 90’ların parlak dudak makyajına da yer verilmeye başlanıyor. Çoğunlukla pembe ruj bu hususta ilk sırada yer alıyor. Hem sizi daha naif ve zarif gösterecek hatta daha genç. Ünlü markalar bu husus hakkında çalışmalara başlamış ve çoksı ünlü markanın henüzda çıkarmış bulunduğu parlak tonlar mevcut bilginıze.

2017 saç renkleri ve modelleri nasıl olacak?

2017 seneı egzotik saç modellerine ev sahipliği yapacağa benziyor. Tabi ki ilk koşul saç kesiminizin ve renginizin yüz hatlarınıza makul olması gerektiğini unutmayın. Saçınızın güzel gözükmesindeki asli neden budur. Ten renginize uymayan yüz hatlarınız ile ilgisı olmayan saç tercih ederseniz ne kadar trend olursa olsun sizin görüntünüze maalesef ki güzellik katmayacak buna bağlı olarak tarz durmayacaktır. Buna bağlı tekrardan çok ısı işlemden geçecek saçlar yıpranacaktır.

2017 saç modelleri daha çok nötr renklerle başlayan heyecan verici ve taze renkler olacak. Daha evvelceki senelarda her ne kadar upuzun maşalı veya tabiatl dalgalı görmeye alışık olmaya alıştığımız saçlar bu sezon tam tersi son derece kısa ve çağdaş. Üstelik bu saç modeli karışık ve değişik şekillerdeki kahküllerle birleşince son derece egzotik görüntüler ortaya çıkıyor.

Jason Wu başta olmak üzere diğer modacıların podyumlarda sık sık kullandığı çilek sarışınlığı modası dünya genelinde yaygın şu aralar. Tadashi Shoji’nin parlak turuncu ve kırmızı saç rengi de görülmeye değer aynı süreda  bizi yeni renk tertipinan olacağının da haberini yavaştan sağlıyor.

2016 seneı saç renkleri arasında yükselişe geride bıraktığımız bir renk var ki oda çikolata kahve. Daha evvelceleri senedızı parlayan bu saç rengi bir devredir tanınmışliğini kaybetmişti tek başına 2016 seneında tekrardanyükselişte.

2016-2

Tasarımlardaki patchwork trendine adeta gliderme yapan desenli alternatifler 2016 seneında da bizi bırakmayacağa benziyor. Bu bohem tipinı ise hafif dalgalı olan ve omuzun biraz daha altındaki saç modeli tamamlıyor diyerek

2017 saç modelleri yenilikler bulunduğu gibi daha evvelcedeki saç trendlerini de bölgeında barındırmakmaya devam ediyor. Çoğunlukla uzun saç tercihi olan kadınlar için örgü saç modelleri de halan revaçta diyebiliriz.

Önceleri biraz marjinal bir görüntü olarak nitelendirilse de artık uçuk renkler artık günlük hayatın bölgeında yerini çokdan aldı bile. Yurt dışında daha çok tercih edilen ve özellikle geçtiğimiz senelarda tercih edilmeye başlayan açık yeşil, gri, açık pembe, mavi gibi renkler artık ülkemizde de yaklaşık her kesimden kişilerde tercih edilen renkler arasına girdi. Doğal görüntüden fazlacaca uzak gibi görünseler de özellikle gri ve değişik tonları ile trend bir manzaraü yakalayabilirsiniz. Ancak bu saç renklerini kullanacaksanız, saç modelinizin çağdaş kesilmiş bir saç olmasında fayda var.

Bob saç modeli 2016 saç modellerinin vaz gecilmezi

Bob saç modeli 2016 saç modelleri arasında sık sık rastlanan modeller arasındadır. Aslında bob saç modeli kaküllü bir kesimdir tek başına saçın kendi uzunluğu da kulak hizasını geçmeyecek derece kısa tutulmaktadır. Bu tipin lob modeli dendiğinde ise saç biraz daha uzun ise verdiği ismidir; ortalama saç boyu omuz hizasındadır. Bu saç kesiminin en iyi temsilcisi Victoria Backham’dır. Oldukça çağdaş ve tarz bir saç değil mi?

2017 saç modelleri bölgeında bulunan ombre ve sombre, babylights gibi uygulamalar ile daha dinamik hala geliyor saç kesimleri. 2015 senesinde kadınların hayatına giren bu saç akımları 2017 senesında da tam gaz devam ediyor. Ayrıca kvakace sarıların ve kahverenginin tonlarını düşünmemek lazım saç renkleri bölgeında. Çünkü 2015 saç modelleri son derece renkli geçti kaynaklısıyla bu akım 2017 seneında da varlıklıliğinı sürat kesmeden devam edecek. Farklı saç renklerini denemek isteyenler için bu sene tam da cesaret seneı olmalı bu sene.

Kış aylarında bulunduğumuz şu günlerde bohem tipinı ve retro saçları dağınık perçemleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu sene hattali tonlar ve fütüristik kombinasyonları bir arada kullanabilir hatta çağdaş bir görüne sahip olabilirsiniz, tercih sizin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Isin Sancakli: iyi yazı olmuş
2018-07-09 02:49:06
Gunes SozenRabia Ornek: iyi yazı olmuş
2018-07-06 00:48:07
DMCA.com Protection Status